LADIES QUARTET

© Ladies Quartet

Cztery niezwykłe kobiety. Każda z nich odebrała klasyczne wykształcenie i na co dzień jest związana z orkiestrami filharmonii i teatrów muzycznych. Niedosyt uprawiania muzyki w formie zinstytucjonalizowanej sprowokował je do utworzenia zespołu niezależnego, realizującego własną wizję twórczości i wykonawstwa. Idea została zrealizowana w 2011 roku.

Ladies Quartet to działanie intergatunkowe, gdzie zarówno muzyka klasyczna, jak i muzyka rozrywkowa istnieją na tym samym poziomie ważności. Zespół z powodzeniem wprowadza klasyczne struktury i metody na pole muzyki skierowanej do szerokiego grona odbiorców. Wszystko to z pełnym profesjonalizmem, podparte doświadczeniem, ale przede wszystkim pasją i energią. Ladies Quartet z takim samym powodzeniem wykonuje wielkie dzieła muzyki klasycznej, muzykę filmową oraz rozrywkę (polską i światową) zaaranżowaną na kwartet smyczkowy, co nadaje temu gatunkowi szczególnej jakości. Dotychczas Ladies Quartet brał udział w wielu projektach klasycznych (koncerty symfoniczne, kameralne), projektach z muzyką rozrywkową oraz dużych produkcjach telewizyjnych. Zespół na stałe współpracuje z liczącymi się formacjami i nazwiskami polskiej sceny rozrywkowej, a są wśród nich: VooVoo, Perfect, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Pectus, Perfect, Girls’n’Friends Orchestra Wojciecha Zielińskiego, Mateusz Pospieszalski, Karim Matusewicz, Małgorzata Walewska, Matylda Damięcka. Zespół, poszerzając swoje horyzonty, realizuje także projekty z muzyką improwizowaną, czego efektem jest współpraca z zespołem Tatvamasi.

SKŁAD: Anna Witkowska — skrzypce, Anna Jodłowska-Resiak — skrzypce, Justyna Żukowska — altówka, Małgorzata Pietroń — wiolonczela

ZNAJDŹ W PROGRAMIE
16.11.2018 | PIĄTEK | 19:00 | LADIES QUARTET FEAT. PAWEŁ ODOROWICZ

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O REPERTUARZE
PAWEŁ ODOROWICZ (ur. 1973) — „Pieśni przejścia” (2017)

www.lejdisquartet.pl
www.facebook.com/lejdis.quartet